XVI Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

12.04.2016r. odbył się XVI Gminny Turniej BRD zorganizowany przez Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Konojadzie. Turniej organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych klas IV – VI oraz uczniów gimnazjum. Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Turniej ma charakter wieloetapowy. W pierwszym etapie wszyscy chętni uczniowie rywalizują na szczeblu szkolnym, który odbył się w naszym gimnazjum w czwartek 7.04. W etapie szkolnym wyłaniane są drużyny do etapu gminnego. W sumie w turnieju wystąpiło 12 gimnazjalistów.
Opiekunowie wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. oraz panią pielęgniarką Moniką Grosy Smuktałą aktywnie uczestniczyli w pracach komisji oceniającej turniej.
Gimnazjum w Kamieńcu reprezentowali: Kmiecik Patryk Grala Nikodem, Kurek Adam (I zespół) oraz Grzelczak Kacper, Michalski Jakub, Sobczuk Bartosz (II zespół) – opiekun Katarzyna Tomkiewicz.
Gimnazjum w Konojadzie reprezentowali: Badura Norbert, Kocurek Katarzyna, Diana Wenclewska (I zespół) oraz Bendowska Karolina, Jankowska Zuzanna, Szeszuła Patrycja (II zespół) – opiekun Mariusz Poznaniak.
Każdy z uczestników konkursu musiał wykazać się jazdą praktyczną: w miasteczku ruchu drogowego i po torze przeszkód, rozwiązać test z przepisów ruchu drogowego oraz test z krzyżówek, a cała drużyna wykonać zadanie z udzielania pomocy poszkodowanym w ramach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.
W kategorii gimnazjów I miejsce zajął I zespół z Konojadu, , II miejsce zajął II zespół z Konojadu, III miejsce zajął I zespół z Kamieńca, a IV miejsce zajął II zespół z Kamieńca.
Indywidualnie najlepszym zawodnikiem turnieju został Mikołaj Jędroszkowiak, który otrzymał dyplom za I miejsce.
Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni. Sponsorem nagród był Urząd Gminy Kamieniec. Nagrody i dyplomy wręczył Wójt Gminy Kamieniec Piotr Halasz oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.
Za pracę w komisjach i przygotowanie uczniów do turnieju podziękowania otrzymali także opiekunowie drużyn, a za pracę w komisji podziękowania otrzymali również policjanci i pani pielęgniarka, którzy wspierali organizatorów w przeprowadzeniu XVI Gminnego Turnieju BRD.
W trakcie turnieju przeprowadzona była akcja „Zachowaj trzeźwy umysł” poprzez wywieszenie plakatów na ten temat. Odbyła się również wystawa prac uczniów związana z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz skutkami spożywania alkoholu przez uczestników ruchu drogowego.
Konkurs ten wpisuje się również w projekt „Trzymaj formę” pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grodzisku Wielkopolskim, ponieważ propaguje formę czynnego i bezpiecznego wypoczynku.
Zespół gimnazjum w składzie: Karolina Bendowska, Katarzyna Kocurek i Diana Wenclewska będą reprezentowały gminę Kamieniec w Turnieju Powiatowym w dniu 23 kwietnia w Wielichowie.

Nadchodzące Wydarzenia