Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Dnia 3 maja 1791 roku w Polsce została uchwalona pierwsza w Europie, a druga na świecie konstytucja, która określała zasady na jakich miała się opierać władza państwowa. Głównymi jej autorami byli król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski i Hugo Kołłątaj.

Konstytucja 3 Maja była wyrazem nadziei Polaków na wzmocnienie Polski osłabionej po I rozbiorze i nadzieją na silną władzę królewską. Była próbą ratowania Rzeczpospolitej. Z tej okazji we wtorek 8 maja 2018 roku w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w uroczystej akademii poświęconej temu doniosłemu wydarzeniu. Wicedyrektor szkoły p. Iwona Kasprzak – Skiba zwracając się do uczniów zaznaczyła wagę patriotyzmu w codziennym życiu młodych wychowanków.
Uczniowie z klas: IVa, V, VIa, VIb oraz II i III gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli: p. Elżbiety Ludwiczak, p. Małgorzaty Białas, p. Dariusza Cieślaka, p. Żanety Ratajszczak przygotowali montaż słowno – muzyczny, na który złożyły się wiersze i piosenki. Mottem tegorocznej uroczystości były słowa:
,, Nauczmy się na pamięć tego kraju…”
Po zakończeniu programu głos zabrała jeszcze raz wicedyrektor p. Iwona Kasprzak – Skiba dziękując uczniom za piękne zaprezentowanie utworów literackich i muzycznych, a także nauczycielom przygotowującym program.

Tekst Małgorzata Białas

Nadchodzące Wydarzenia
Sty
14
pon
całodniowy Zimowe ferie
Zimowe ferie
Sty 14 – Sty 27 całodniowy
Zimowe ferie
Lut
19
wt
17:00 „Drzwi otwarte”
„Drzwi otwarte”
Lut 19@17:00 – 18:00
„Drzwi otwarte” godz.17:00